Uzavrime si rok 2015 súhrnom toho najlepšieho, čo sme tu na Sectore za tú dobu mali, a to ako v článkoch, tak aj novinkách, videách a, samozrejme, aj v diskusiách.
Štatistiky Sector.sk za rok 2015
Minulý rok sme priniesli 6785 noviniek (rok predtým 6618), krátkych správ sme dali 3373 (predtým cez 4000). Publikovaných článkov bolo minulý rok 355 (predtým 341), z toho 264 recenzií (predtým 261) s priemerným hodnotením znovu 72%. Kvalitatívne hry teda ostali na rovnakej úrovni z minulého roka.
Tentoraz však máme päť desiatok (predtým dve) aj keď hlavne pre návrat desiatkových Journey a GTA V, o jeden titul menej získalo známku 9.5 a hodnotenie, 9.0 dostalo 26 titulov, rok predtým to bolo 24 titulov.
Z recenzií tento rok znovu viedlo GTA V, ku ktorému sa pridal aj návrat Journey, ale z nových titulov si desiatku odniesol Rise of the Tomb Raider, Metal Gear Solid V a, samozrejme, Witcher III, s 9.5 hodnoteniami ich dopĺňala zaujímavá a hlavne rozmanitá ponuka titulov, kde má zastúpenie na PC s Pillars of Eternity, Anno 2205, Starcraft II: Legacy of the Void a Shadowrun Hong Kong.
Najzaujímavejšie novinky roku 2015
Zo samotných noviniek vás najviac zaujímalo znovu GTA V na PC, konkrétne jeho odloženie.
Prečítajte si tiež: Kúpiť náhradné diely pre Gamo Shadow 1000
- GTA V na PC odložené ! Požiadavky a prvé 4K zábery zverejnené !
- Mafia III ukazuje gameplay a obrázky
- Pre Zaklínača 3 autori nahrali 16 hodín sexuálnych scén
- Optimalizácia GTA V je na PC veľmi dobrá
- Mafia 3 bude oficiálne predstavená budúci týždeň
- Prichádzajúce hry v roku 2015
- Ako opraviť rôzne chyby a padania GTA V?
- Rockstar celé roky klamal ohľadom PC verzie GTA V
- Far Cry Primal sa odohráva na Slovensku!
- História Need for Speed série
- Praveký Far Cry Primal oficiálne predstavený, vyjde začiatkom budúceho roka
- Aký je Windows 10?
Najpopulárnejšie videá roku 2015
- Zaklínač 3: Divoký hon - český gameplay trailer
- Mafia III - trailer
- Dead or Alive V - ukážka nastavení dynamiky pŕs
- Mafia 3 - 12 minút gameplayu
- Dying Light - videorecenzia
- Witcher 3: Wild Hunt - A Night to Remember - launch cinematic
- Zaklínač 3: Divoký hon - videorecenzia
Z online hier tento rok išli veľké hry, a to hlavne Man From Uncle s otvoreným mestom nasledovaná tower defense hrou a autíčkami. Ďalšie rebríčky hier aj podľa kategórii nájdete tu.
Súbory a demá
Plné hry a demá mali tento rok decentné ponuky aj keď hneď vedie nedecentná hra, v ktorej ste boli zvedaví na tancujúceho chlapa.
Diskusie a komentáre
Plusy a mínusy nechýbajú a vybrali sme znovu tie najlepšie príspevky.
- Far Cry Primal sa odohráva na Slovensku!
- (ako odpoveď na príspevok "Tým sa vysvetľuje názov...")
- Far Cry Primal sa odohráva na Slovensku! „Vela sa tu od doby ladovej nezmenilo.
- „prvy co si po rokoch pochopil ze?
- Far Cry Primal sa odohráva na Slovensku! „takto, hra dostane zadarmo 16 DLC. tieto dve pribeh este poriadne rozsiri a kedze len teraz sa na nich zacalo pracovat, tak rozhodne nie su z hry vystrihnute.
- Kto má na svedomí odfláknutú PC verziu Batman: Arkham Knight? Konzolová firma!
- „Konami... najhlupejsia spolocnost na svete alebo navod ako rychlo skrachovat: 1. vyhod jedineho cloveka co ta drzal nad vodou 2. vymaz jeho meno z kazdej hry na ktorej pracoval
- "Koľko predáme, keď to vydáme teraz?" "5 miliónov.""Koľko predáme, keď to vydáme po sezóne." "3 milióny, ale ak to bude dobrá hra, tak potom ešte ďalšie 3-4 v nasledujúcich piatich rokoch.""Čiže vydávame teraz." "Prečo?""Na budúci rok máme naplánované ďalšie hry, ktoré budú predávať. Čiže j*bať na predaje za 5 rokov, ktoré by nám ešte kanibalizovali novšie hry.""Ľudia budú na internete nadávať.""Koľko ľudí.""Možno aj 100 tisíc.""Zvyšok z tých 5 miliónov si to budúci rok kúpi znova?""Už majú predobjednané.""... milujem toto odvetvie. Idem si zaplávať do bazéna plného bankoviek a myslieť na všetky naštvané príspevky po fórach.""Mám zatiaľ obvolať novinárov?""Hej, ako vždy. Ak dajú menej ako 8/10 tak ich bojkotujeme. Žiadne preview kódy, z ktorých by mohli získať milióny vyhypovaných čitateľov.""Mám to zapísané. Ešte niečo?""Povedz robošom tam dole. Nech spravia demo na E3, ale dobré.""To budú musieť robiť 70-80 hodín týždenne, aby to zvládli.""Keď ich po troch rokoch trafí šľak, tak najmeme nových.
- „Ani cent by som im nedal.
- Prečo stoja digitálne verzie hier viac ako fyzické kópie?
- „Kedysi na podobnom princípe fungovali datadisky k hrám. Kopec nového obsahu častokrát ani nie za polovičnú cenu pôvodnej hry.
- Čo vývojárom dôjde na konzolách skôr? Výkon alebo pamäť?
- „To je jedno.
- Ako by vyzerali ženské herné postavy bez ideálnej postavy?
- „zaujímavé, že si vybrali na mušku hrdinky prevažne z bojových hier.
- Najmínuskovanejší príspevok má znovu tor, ktorý po minuloročnom vysvetľovaní, že 720p na TV je to isté ako 4K na monitore, prešiel na ťaženie proti CD projektu. Nasleduje ho fanboy, nechýba wellbi, ani matejv.
- „Mozna se CDP konecne podari po predchozich nezdarech stvorit kvalitni a uspesny titul.
- „Škoda že nerecenzovali najlepšiu verziu, PS4. Skúšal som ako PC, tak PS4 a PS4 mala o 90% lepší input, kvalitu feelingu a luxusnejší feel, keďže ste za hru museli dať viacej penazi, takže ju to robí luxusnejšou. Myslím že keď CDProjekt zistí, aká je sila PS4, tak zanevrie na PC (kde väčšina ludí má Intel HDGraphics), a Xbox One dá ban, kvôli 90% menšiemu výkonu. Zaklínač 4 bude PSX/PS2/PS3/PS4/PS5/PS6/PS7 exkluzivita, keďže po najlepších predajoch PS4 verzie si poliaci uvedomia kde je sever. Keby som niečo v minulosti mohol zmeniť, dal by som poľskému prezidentovi PS4 verziu, aby ukázali len to najlepšie, prípadne ešte urobil 1080p PS3 port, aby sa ukázala pravá sila PS3 master-race.-Wellbi."„PS: Witcher 3:Divoký Hon PC verzia sa dá porovnať s Postalom 3, kde PS4 verzia sa dá poronať s Crysis 3 ultra-mega settings. A čo Xbox? Minecraft 420p/30fps."„PSS: Viem ze tento koment je totalna minus whore, ale kaslem to.
- „Oblubena politika vykoristovania ludi nadnarodnymi korporaciami sa rozbieha plnym prudom. Chudaci uz nevedeli ako donutit ludi ako upgradovat operacny system ktory NEPOTREBUJU, takze zatlacili na hracov. OK . kto je za, nech si instaluje OS ktory nepotrebuje. Ak toto MS prejde, potom uz si budu robit co chcu... DX12 excluzivne pre WIN10. Vacsu <> som nepocul uz dlho. Bodaj by ich hardwarovi vyrobcovia nepodporili - predaj zeleza ide k sipku dlhodobo.
- „Witcher 3 ? robis si srandu :D ved je to hnusne.... atmosfera a vsetko je tam super ale grafika je ozaj zastarala...
- „Nechápem. Nechápem prečo sa konkrétne firmy ešte stále zaoberajú vývojom notebookov. Slovíčko "notebook" som našiel v slovníku označené ako archaizmus,a to dosť opodstatnene. Notebooky pomaly ale isto vymierajú,očakávam že ich predaj zanikne úplne v roku 2018. Prečo? Nuž, lebo SONY! Nechápete? Nevadí. - Určite dobre poznáte konzolu PLAYSTATION. Na prvej generácií playstation ste si mohli pustiť hry ako crash bandcioot ale zároveň aj prehrávať hudobné cdčká. V prítomnosti je už 4 generácia - playstation 4. A čo všetko playstation 4 vie? Môžeťe na ňom hrať hry,prehrávať hudbu,prehrávať filmy,pozerať si obrázky,chatovať s kamarátmi,dokonca i surfovať po internete. A teraz si predstavte,ako bude vypadať taká Playstation 8? Playstation 8 bude prevyšovať akúkolvek zostavu WINDOWS,MAC alebo LINUX. Playstation 8 sa stane novou normou a nahradí počítače. Playstation 8 bude prenosná,bude sa na nej dat robiť všetko čo na počítači a bude 300% výkonnejšía. Tak sa vás pýtam - načo preboha notebooky?!
- „u mňa jednoznačne víťazí PS4 verzia. Vyzerá o hodne naturálnejšie. Ostrejšie textúry i kontúry v PC verzii vierohodnosti moc nepomáhajú.
- „a cho ked oni vobec neexistuju? cho ked si to vsetko nasa vymysla?
- „Ja byt nimi uz Half Life 3 nevydavam uz tu aj tak mame Call of Duty a Battlefield na take veci.
- „So steamom sú len problémy. Mali by ho zrušiť.
- „Ti moderi na PC doseru kazdu hru. Uplne tymto zabili podstatu tej hry, hra to jak CoD.
- „Aj ked to je CD projekt Red tak musím povedať že sú strašne trápny.
- „Lutujem tých co este nemaju PS4 !!! Za 400 eur si 7 rokov vychutnavat tie najsamlepsie hry na trhu a Bloodbourne medzy ne rozhodne patrit bude !!!
- „to ta hra este niekoho aj zaujima?
- „V MS sú vážne chorí ľudia. Po katastrofe s názvom Games for Windows live" je tu ďalší horor. Windows 10 a jeho prepojenie s Xboxom = toto idú urobiť nám PC hráčom? Osobne dúfam, že Windows 10 aj s týmito všetkými funkciami pohorí na celej čiare. Koho na PC zaujíma nejaké prepojenie s Xboxom? Nech nechajú PC - PC-čkom a Xbox - Xboxom pekne oddelene. Hmmm to mi je teda podpora hier od MS - Fable Legends - zo všetkých možných exkluzivít dostaneme akurát hru s najmenším záujmom, veď načo nám dávať niečo lepšie - my sme pre MS len prašivý bonus, ktorý dostanú z Xboxu vždy len slabšie tituly, ktoré boli predajným fiaskom alebo mali slabé hodnotenie - RYSE(Crytek to urobil lebo takmer krachol), Dead Rising 3 - malo mizerné predaje na Xboxe. Kritikmi ospevovaný a aj predajmi úspešná napr. Forza sa na PC neobjaví lebo to už by bola od MS pre PC hráčov titul príliš kvalitný. MS jednoducho nevie s PC pracovať ako hernou platformou a mám strach aké katastrofy od nich prídu na budúce.
- „Vsetkym milovnikom mrkvosoftu co mi dali zaporny like:fakt - windows je operacny system, ktory po uprade znefunkcni sam seba. ako sa mi stalo po decembrovom uprade, ktory natvrdo odfajcil svoj vlastny antivir a firewallfakt - konzoly xbox 360 mali az chronicke problemy a kazivostzda sa, konzole xbox one maju vyrobnu vadu - ich zdroj chrci ako zjednany. bez mihnutia oka to menia ale nepriznaju to verejnostifakt - prave som si upgradol Skype a prestal fungovat. Problemy skype zacali od ich kupy Mrkvosoftom.
- „prečo nezahral Fallout Main Theme? Ako je to s pirátstvom Cities Skyline?
- „tak to má byť, mody len ničia hru a vačšinou su to aj tak cheaty..
- „jedni tvrdia ze budede win 10 gratis pre majitelov urcitych predchadzajucich verzii, druha strana sa priklana k nazoru ze to az tak gratis nebude.
- „Na čo chlapci?
- „je to iba obycajna firma ktora vyraba raketoplany a kryje ich vlada ktora moduluje informacie o vesmire ako sa im hodia. Nový Deus Ex potvrdený, pozrite si trailer!
- „je to dobra hra?
- ????
Mínusy síce viedol Tor, ale ak by sme spočítali všetky altery matejkv1 (známeho aj ako legoland, vodaliekyzabava, antiantikonzola....) bol by určite prvý, keďže sám osebe tvorí polovicu rebríčka.
- Sensey 39907 (minule druhý)
- nyxxin 15985 (minule prvý)
- peter5713 12607
- visko 12337
Gunpower Shadow Definícia
The Gunpower Shadow is a unique adult air weapon with an integral moderator for efficient hunting. The Shadow has all the features of the popular Stealth model.
Prečítajte si tiež: Test vzduchovky Gamo Shadow IGT
Prečítajte si tiež: Gamo Shadow a jej dvojnožka: podrobná recenzia