FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble je slovenský futbalový tím so sídlom v meste Zlaté Moravce. Klub bol založený 22. januára 1995.
Po dlhšom čase spôsobenom nielen neustálymi výpadkami energie v kine, ale aj pracovnou zaneprázdnenosťou sa podarilo zaktualizovať prehľady Vrábeľskej ligy. Na základe pripomienok sú doplnené o prehľad výsledkov jednotlivých zápasov.
Projekt Miss Fortuna ligy spájajúci ženskú krásu s krásou futbalu vstupuje do svojej finálnej fázy. Z viac ako stovky dievčat vzišla dvanástka finalistiek medzi, ktorými sa nachádza aj zástupkyňa AS Trenčín.
V popradskom finále sa 10. mája predstaví devätnásťročná Lucia Rožníková. „Miss Fortuna ligy prináša prienik medzi športovým prostredím a prostredím lifestylu,“ priblížil projekt najvyššej slovenskej súťaže prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák.
Nová Miss Fortuna ligy by mala spĺňať nielen hlavné kritérium, ktorým je ženská krása. Finalistky nemusia mať miery 90-60-90. Nemusia merať vyše 170 cm. Musia však byť športovkyne a futbalové fanúšičky.
Prečítajte si tiež: Kde kúpiť zbraň v Zlatých Moravciach?
„Fotenie bolo úžasné. Hoci to s nami nemali ľahké, bol to super zážitok," povedala finalistka v trenčianskych farbách Lucia Rožníková. „Odmalička som vyrastala pri futbale, keďže sa u nás futbal dedí z generácie na generáciu. Môžete ma vidieť často priamo na štadióne, ale rada si ho pozriem aj v televízii. AS patrí k Trenčínu. Je to moja srdcovka,“ doplnila slečna z neďalekých Trenčianskych Stankoviec.
Finalistky Miss Fortuna ligy:
- Klaudia Kopčániová, Spartak Trnava
- Mária Čierna, MŠK Žilina
- Kristína Vicenová, ŠK Slovan Bratislava
- Veronika Mezejová, DAC 1904 Dunajská Streda
- Ľubica Hliničanová, MFK Ružomberok
- Lucia Rožníková, AS Trenčín
- Veronika Ferencziová, FC Nitra
- Zuzana Lichá, FC ViOn Zlaté Moravce
- Silvia Fialková, MFK Zemplín Michalovce
- Petra Chabanová, Železiarne Podbrezová
- Diana Trenčanová, 1. FC Tatran Prešov
Do jedenástky tridsaťročia FC ViOn sa dostalo šesť hráčov, ktorí klubu v roku 2007 pomohli postúpiť do prvej ligy a vyhrať Slovenský pohár.
V koľkých rokoch si začal hrávať tenis? R.J.: Tenisu sa venujem od deviatich rokov. Tréningy som mával 2-3x týždenne až do dorasteneckej.
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble B je slovenský futbalový tím, ktorý sídli v meste Vráble. Klub bol založený v roku 1919. Klub je rezervným tímom FC ViOn Zlaté Moravce.
Disciplinárna komisia sa zaoberala zápasom mužstiev Best - Jubilanti v 12. kole. Výsledok jej rokovania sa týka už 13. kola 2. ligy, ktoré sa bude konať v nedeľu 30.
Prečítajte si tiež: Poľovníctvo v Zlatých Moravciach: Prehľad
Z dôvodu volejbalovej ligy sme boli nútení mierne upraviť hracie časy v dňoch 13.2. a 6.3. V oba tieto dni sa začne už o 7.30 a všetky zápasy sa posunú o pol hodinu! (viď upravený rozpis I. ligy a nový rozpis II. ligy).
Jubilanti - HOS predohrajú zápas 15. kola II. ligy po súhlase oboch mužstiev v sobotu 12.2.
Aj tohto roku sa 5. februára bude konať vrábeľský reprezentačný Mestský ples. Po výbornej odozve z minulého roka bude opäť v športovej hale, preto na stránke uverejňujeme aj mapku rozmiestnenia stolov. Vstupenky budú verejnosti k dispozícii od 19.
15. januára sa v športovej hale T18 konalo medzinárodné športové stretnutie futbalových internacionálov, ktorého sa zúčastnili mužstvá z maďarského Vácu, Selce (B. Bystrica), Čunovo (Petržalka) a domáci usporiadatelia Internacionáli Vráble. Hralo sa systémom "každý s každým". Konečné poradie: Vác, Selce, Vráble, Čunovo.
Prečítajte si tiež: Malorážky na predaj Zlaté Moravce